• icon

    План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу 

Illustration


План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

Завантажити

Illustration

жовтень 2024 р.

Видати наказ «Про створення комісії та затвердження плану заходів на запобігання та протидію булінгу/ мобінгу (цькуванню) в закладі»

Адміністрація ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

жовтень 2024 р.

Розробити та затвердити порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу/мобінгу в ПУ «Український інститут дитинства»

Адміністрація ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

жовтень 2024 р.

Розробити та затвердити порядок реагування на випадки цькування в закладі

Адміністрація ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

листопад - грудень 2024 р.

Провести інформаційну кампанію щодо протидії булінгу/мобінгу в закладі, поширити інформацію на сайті закладу

Керівники структурних підрозділів ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

постійно

Оновлювати інформацію про запобігання та протидію випадкам булінгу/мобінгу (розміщення нормативних документів, телефони «гарячих ліній», «телефони довіри», інформаційних повідомлень) на сайті ПУ «Український інститут дитинства»

Керівники структурних підрозділів ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

жовтень 2024 р.

Опрацювати на засіданнях структурних підрозділів ПУ «Український інститут дитинства» питання щодо нормативних документів, які врегульовують взаємин між працівниками Інституту, зокрема між керівниками, педагогічними й науково-педагогічними працівниками, здобувачами освіти й батьками.

Адміністрація ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

протягом року

Залучати працівників Інституту до участі в просвітницьких та профілактичних заходах щодо протидії булінгу/мобінгу в педагогічних колективах закладів дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

Педагогічні та науково-педагогічні працівники

Illustration

протягом року

Проводити заняття для працівників ПУ «Український інститут дитинства», здобувачів освіти та батьків з питань:
- налагодження мікроклімату в підрозділах Інституту;
- вирішення конфліктів мирним шляхом;
-формування навичок асертивності
- ознайомлення із нормативними документами, які врегульовують взаємин між працівниками Інституту та здобувачами освіти тощо.

Педагогічні та науково-педагогічні працівники, психолог Інституту

Illustration

протягом року

Включити в графік роботи відповідальних осіб ПУ «Український інститут дитинства» для проведення консультацій працівників та здобувачів освіти, батьків із питань захисту прав та запобігання проявів булінгу/мобінгу.

Адміністрація ПУ «Український інститут дитинства»

Illustration

березень 2025 р.

Провести опитування працівників Інституту, здобувачів освіти, батьків з питань ставлення до проблеми булінгу/мобінгу в колективах та виявлення фактів цькування.

Керівники структурних підрозділів ПУ «Український інститут дитинства»

  • icon

    Порядок подання та розгляду випадки булінгу в закладі освіти з дотриманням конфіденційності

1. Якщо педагогічний, науково-педагогічний або інший працівник Інституту став свідком булінгу, то він має повідомити директора Інституту незалежно від того, поскаржилась йому жертва булінгу чи ні. 2. Після отримання звернення від постраждалого відповідна особа в письмовій формі інформує директора про випадок булінгу. Підставою для реагування на випадки булінгу (цькуванням) є заява або повідомлення будь-якої особи, яка стала стороною булінгу (цькування) або підозрює про його вчинення стосовно здобувача освіти та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, або про який отримали достовірну інформацію. Заява або повідомлення може бути спрямована директору Інституту або іншим суб’єктам реагування на випадки булінгу (цькування). Заява (повідомлення) приймається у письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.  Для подання письмових скарг створено «Скриньку довіри» в Інституті проте, для електронного варіанту скарги лист може бути надісланий на електронну «Скриньку довіри».3. Директор у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) ініціює засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення, здійснює контроль за виконанням рішень комісії. 4. До складу комісії можуть входити педагогічні та/або науково-педагогічні працівники, батьки постраждалого та булера, директор закладу та інші зацікавлені особи. 5. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згоден із цим, то він може одразу звертатися до органів Національної поліції України. За будь-якого рішення комісії директор Інституту забезпечує психологічну підтримку всім учасникам випадку. 

  • icon

    Порядок реагування на доведені випадки булінгу

Illustration

Комісія з розгляду випадку булінгу (цькування), яка створена в Інституті у разі розгляду випадку булінгу (цькування):
- з’ясовує причини та наслідки випадку булінгу (цькування);
- вживає заходів для усунення причин булінгу (цькування);
- приймає рішення щодо застосування засобів виховного впливу на кривдника (булера);
- вирішує питання забезпечення психологічної підтримки та можливості захисту потерпілої сторони (жертви) від подальших випадків булінгу (цькування).
- надає рекомендації для науково-педагогічних (педагогічних) працівників Інституту щодо доцільних методів здійснення освітнього процесу та інших заходів із здобувачами освіти, їхніми батьками або іншими законними представниками;
- надає рекомендації для батьків або інших законних представників здобувача освіти, який стала стороною булінгу (цькування).

Якщо комісія з розгляду випадку булінгу (цькування) визнала, що в закладі освіти є булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

  • icon

    Скринька довіри

Якщо Ви стали свідком булінгу або зіткнулися з випадками несправедливого ставлення в закладі освіти, не залишайте осторонь. Ваше повідомлення допоможе створити безпечне та комфортне середовище для всіх учасників освітнього процесу. Ваше звернення буде розглянуто конфіденційно та вжито всі відповідні заходи що передбачені законодавством України та нормативними документами ПУ “Український інститут дитинства”.

Illustration

З’явились питання?Зв’яжіться з нами

Напишіть нам

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Illustration